| Neprimijetni rukovodioci bez rezultata |
|
|
|
| 12.02.2011 | |
Podgorica - DAN Odbornica PzP-a i šefica stručnog tima za nauku i obrazovanje, Doc dr Branka Bošnjak smatra da nova gradska vlada u prvih 100 dana "nije pokazala ništa značajno, vrijedno nekog pomena, iako je gradonačelnik najavljivao osvježenje i da će novi ljudi biti oni koji će moći da prate njegov tempo".
- Ispostavilo se da zaista prate svaki njegov mig i bez toga miga se ne usuđuju da išta kreativno sami urade, tako da su rezultati izostali. Uglavnom se ispostavilo da su to bile kadrovske rotacije sa jednog mjesta na drugo, bez značajnijih osvježenja koja bi mogla da unesu neke novine, posebno ako se ima u vidu da se tu više gleda partijska zasluga nego stručnost - rekla je Bošnjak.
Sto dana gradske vlade obilježilo je i uvođenje naplate parkinga u prvoj zoni, koje je, smatra ona, prilično traljavo odrađeno. - Odmah su uslijedile razne žalbe na način naplate preko SMS poruka gdje su se i operateri dodatno ugrađivali u cijenu. Sve u svemu, vrlo blijed učinak nove gradske vlade koja je pompezno najavljivala mnogo toga, ali učinci govore suprotno. No navikli smo da gradonačelnik puno obećava, ali da se uglavnom većina toga i završi na obećanjima - kazala je ona. Bošnjak je kao jedino pozitivno zapazila entuzijazam i želju da se nešto uradi kod rukovodilaca KIC-a "Budo Tomović" i Gradskog pozorišta. - Da li je slučajno što se radi o ženama vi procijenite. Ali, s obzirom na to da je budžet za ove institucije prilično oskudan, sumnjam da će se tu mnogo uraditi - rekla je Bošnjak. |
| < Prethodno | Sledeće > |
|---|